Τρίτη 5 Ιανουαρίου 2010

EΛΠΙΔΑ - ΚΟΡΑΚΟΒΟΥΝΙ 2-0

Με νίκη 2-0 επι της ομάδας του Κορακοβουνίου ξεκίνησε τις αγωνιστικές της υποχρεώσεις η Ελπίδα για το καινούργιο χρόνο. Στο Δημοτικό Στάδιο της Τρίπολης και παρά το δυνατό αέρα που επικρατούσε η ομάδα μας πέτυχε πέτυχε μια άνετη νίκη που τη κράτησε στις πρώτες θέσεις της βαθμολογίας.Το σκόρ άνοιξε στο 70 λεπτό ο Μιχάλης Σωτηρόπουλος και διπλασίασε στο 85 ο Κουρόγιωργας ενώ χάθηκαν και μερικές καλές ευκαιρίες κυρίως στο δεύτερο ημίχρονο.Στη διάρκεια του α ημιχρόνου τραυματισθηκε ο Σπύρος Λαγός και θα απουσιάσει τουλάχιστο για 20 ημέρες απο τους αγώνες.Για τη Ελπίδα αγωνίσθηκαν οι ΚΟΡΙΤΑΣ-ΠΑΛΙΟΓΙΑΝΝΗΣ-ΣΩΤΗΡΟΠΟΥΛΟΣ Β-ΤΟΥΝΤΑΣ-ΛΑΓΟΣ Γ-ΣΤΑΘΟΥΛΟΠΟΥΛΟΣ-ΛΑΓΟΣ ΣΠ- ΣΩΤΗΡΟΠΟΥΛΟΣ ΜΙΧ-ΚΟΥΡΟΓΙΩΡΓΑΣ-ΖΑΧΑΡΟΠΟΥΛΟΣ-ΚΑΡΑΜΑΝΟΣ ενω αγωνίσθηκαν και οι ΚΩΣΤΟΥΡΟΣ-ΚΑΡΑΜΠΕΤΣΟΣ και ΣΤΑΜΑΤΟΠΟΥΛΟΣ ΠΑΝ.