Τετάρτη 20 Ιανουαρίου 2010

ΕΛΠΙΔΑ - ΠΑΝΑΡΚΑΔΙΚΟΣ 1-1

Ισοπαλία με σκορ 1-1 έληξε ο αγώνας μεταξύ της ομάδας μας με αντίπαλο το φιλόδοξο φέτος Παναρκαδικό.Ο αγώνας διεξήχθει στο Εθνικό Στάδιο παρουσία αρκετών φιλάθλων παρά το τσουκτερό κρύο.Ο αγώνας διεξήχθει σε αθλητικά πλαίσια παρά τη βαθμολογική σπουδαιότητα του αγώνα κυρίως για το Παναρκαδικό.Στο αγωνιστικό τομέα η ομάδα του Παναρκαδικού βοηθούμενη και απο τον ευνοικό αέρα είχε τη πρωτοβουλία στο αγώνα και δημιούργησε αρκετές ευκαιρίες χωρίς ωστόσο να τις αξιοποιήσει.Στο 32 λεπτό του αγώνα ο Παναρκαδικός κατόρθωσε να προηγηθεί με απευθείας κτύπημα φάουλ απο ένα παιδί της Ελπίδας το Ακη Μπακογιαννάκη.
Στο 40 λεπτό ο Μιχάλης Σωτηρόπουλος μετά απο μια εξαιρετική ενέργεια κέρδισε κόρνερ και αφου προηγουμένως είχε τριπλάρει τρεις ποδοσφαιριστές του Παναρκαδικού.Το κόρνερ χτυπήθηκε και ο Τούντας με προβολή ισοφάρισε το σκόρ σε 1-1.Στο δεύτερο ημίχρονο το παιχνίδι ήταν μοιρασμένο μέχρι το 70 λεπτό.Στο λεπτό αυτό ο διαιτητής Κ.Γκριτζέπης απέβαλε με δεύτερη κίτρινη κάρτα το Μιχ Σωτηρόπουλο και ο Παναρκαδικός εκμεταλευόμενος τη αριθμητική υπεροχή δημιούργησε αρκετές ευκαιρίες στις οποίες οι επιθετικοί τους ήταν άστοχοι.Στα 10 λεπτά αδικαιολόγητων καθυστερήσεων που κράτησε ο διαιτητής απεβλήθη και δεύτερος ποδοσφαιριστής της ομάδας μας ο Ζαχαρόπουλος.
Η σύνθεση ΚΟΡΙΤΑΣ-ΖΑΧΑΡΟΠΟΥΛΟΣ-ΣΤΑΜΑΤΟΠΟΥΛΟΣ Π-ΣΩΤΗΡΟΠΟΥΛΟΣ Β-ΚΩΣΤΟΥΡΟΣ-ΠΑΝΑΓΟΠΟΥΛΟΣ-ΣΩΤΗΡΟΠΟΥΛΟΣ Μ-ΣΤΑΘΟΥΛΟΠΟΥΛΟΣ-ΚΟΥΡΟΓΙΩΡΓΑΣ-ΤΟΥΝΤΑΣ-ΛΑΓΟΣ Γ.Στο 85 στη θέση του ΚΟΥΡΟΓΙΩΡΓΑ πέρασε ο ΚΑΡΑΜΑΝΟΣ.