Δευτέρα 9 Νοεμβρίου 2009

ΝΕΑ ΠΡΩΤΗΣ ΟΜΑΔΑΣ

Τη τρίτη της νίκη πέτυχε η Ελπίδα στο Εθνικό Στάδιο επί του άλλοτε ισχυρού Α.Σ Λεωνιδίου με 1-0 .Το παιχνίδι ήταν ένας συνεχής επιθετικός μονόλογος της Ελπίδας και με το Λεωνίδιο να αμύνεται συνεχώς.Οι επιθετικοί της Ελπίδας δεν αξιοποιούσαν τις ευκαιρίες που εδημιουργούντο με αποτέλεσμα να λήξη το α ημίχρονο με 0-0.
Στο δεύτερο ημίχρονο και συγκεκριμένα στο 55 λεπτό του αγώνα ύστερα απο εκτέλεση κόρνερ του Λαγού Γ ο νεοεισελθών έμπειρος Μιχάλης Σταράς με καρφωτή κεφαλιά πέτυχε το μοναδικό τέρμα που έκρινε και το αγώνα.Αξίζει να σημειωθεί οτι ο σκόρερ που υπήρξε στο παρελθόν παλαιός παικτης του Χαραγιακού στη Β Εθνική και βοήθησε τη Ελπίδα στη άνοδό της στη Α κατηγορία παρά τις λιγοστές συμμετοχές που κάνει με τη Ελπίδα κάθε χρόνο σκοράρει σε κάθε παιχνίδι που αγωνίζεται.Η σύνθεση με τη οποία αγωνίστηκε η Ελπίδα .
Φατούρος-Σωτηρόπουλος Μ-Σταματόπουλος Π-Σταματόπουλος Γ(70 Τούντας)-Σωτηρόπουλος Β- Κωστούρος-Καραμάνος(46Λαγός Γ)-Σταθουλόπουλος-Τερζής(46 Σταράς)-